معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: باید بتوانیم از ظرفیت معلمان مبتکر و خلاق برای اجرایی کردن سند تحول بنیادین استفاده کنیم و جشنواره معلمان هنرمند فرصتی مناسب برای طرح ریزی این مساله است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در نشست هم اندیشی ستاد اجرایی نخستین جشنواره معلمان هنرمند به میزبانی فارس با اعضای شورای معاونین اداره کل گفت: وزارت آموزش و پرورش برای اولین بار اقدام به  برگزاری جشنواره ملی معلمان هنرمند به میزبانی فارس نموده است و هنرمند بودن یک ویژگی مثبت و  یک فضیلت اخلاقی درونی است که رشته ها، بخش ها و شاخصه های مختلفی را در بر میگیرد.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت :باتوجه به اعتمادی که به آموزش و پرورش فارس به عنوان میزبان این جشنواره شده است، نیروهای حوزه های مختلف اداره کل و آموزش و پرورش شهرستان ها و نواحی  بایستی تلاش کنند تا این جشنواره به خوبی برگزار شود. 

محمد فیاض پور بیان کرد:یادگیری زمانی حاصل می شود که آموزش همراه با هنر باشد و آموزش خشک منجر به یادگیری بادوام در دانش آموزان نخواهد شد.
فیاض پور با بیان اینکه شکوفایی استعداد های هنری معلمان و دانش آموزان از جمله مزایای آموزش در دوران کرونا بوده است گفت: دیده شدن هنر معلمان و تکریم از آنان کمترین پاداشی است که میتوان به معلمان هنرمند داد و جشنواره معلمان هنرمند فرصت خوبی برای به نمایش گذاشتن توانمندی ها و ظرفیت هنری معلمان است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه آموزش متوسطه از تمام ظرفیت خود برای برگزاری مطلوب جشنواره فرهنگی و هنری معلمان در فارس بهره خواهد گرفت، گفت: ویژگی های فرهنگی و هنری افراد به عنوان برجسته ترین و بارزترین ویژگی اشخاص، نقش تعیین کننده ای را  در پیشبرد اهداف فردی و اجتماعی جامعه ایفا می کنند.

رییس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش فارس بابیان اینکه کلیه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره می باید دارای شناسنامه مرتبط باشد گفت:تمامی اثار ارائه شده در جشنواره می باید توسط شرکت کنندگان  تهیه و تولید شده باشد و فرد شرکت کننده توانایی باز تولید اثر و یا مشابه آن را داشته باشد و هر شرکت کننده فقط در یک رشته می تواند شرکت نماید
وی همچنین افزود: استناد به کتاب راهکارنامه و شیوه نامه جشنواره الزامی است  و تمامی رشته ها انفرادی می باشد.