به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس رییس ستاد کشوری نخستین جشنواره فرهنگی هنری " معلمان هنرمنددر ایین افتتاح نخستین جشنواره معلمان هنرمند کشور در شیراز که به صورت مستقیم از شبکه اموزشی شاد پخش میشد، با بیان اینکه فارس و شیراز شایسته‌ترین نقطه ایران برای برگزاری این فعالیت بزرگ فرهنگی در جامعه معلمان کشور است، اظهار داشت: می‌پذیریم که اندکی دیر به موضوع هنر و شناسایی معلمان هنرمند پرداخته‌ایم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: آموزش و پرورش وظیفه دارد هم در خلق زیبایی و هم در آموزش هنر براساس سند تحول بنیادین، زمینه رشد دانش‌آموزان و معلمان را فراهم سازد.

علیرضا کاظمی، با بیان اینکه دانش‌آموز هنرشناس، زیباشناس و هنرمند در دامان معلمانی اینچنینی پرورش می‌یابد، گفت: بدون بهره‌گیری از وجود معلمان هنرمند نمی‌توانیم انسان‌هایی شایسته و برخوردار از حیات طیبه تربیت کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به تجربه برگزاری جشنواره قرآن و عترت، بیان داشت: این جشنواره فرهنگی درسال‌هایی که برگزار شد، اثرات و خیرات بسیاری برای جامعه دانش‌آموزی کشور داشت و باعث الگوسازی در ضمیر دانش‌آموزان شد.

کاظمی افزود: همین موضوع، درباره معلمان هنرمند هم صادق است و دلیل اینکه در حوزه‌های تربیتی نمی‌توانیم به اهداف خود برسیم، این است که معلمان هنر تمام‌وقت نداریم تا با استفاده از این ابزار، جاذبه، عشق، علاقه و محبت را در دل دانش‌آموزان بکارند.

وی ادامه داد: هنر، نشاط و امیدواری، آینده زندگی دانش‌آموزان را تضمین می‌کند و زمینه‌ساز شکوفایی استعدادها و اشتغال را فراهم می‌سازد.

مدیرکل  فرهنگی‌هنری اردوها و فضاهای پرورشی  وزارت آموزش و پرورش نیز در این آیین، با بیان اینکه جشنواره معلمان هنرمند، جدی‌ترین فعالیتی است که توانایی آموزگاران را نشان می‌دهد، اظهار داشت: برگزاری این رویداد برای نخستین بار، زمینه شناسایی معلمان و نیز استفاده از ظرفیت‌های آنان را برای اجرایی‌کردن سند تحول بنیادین فراهم می‌سازد.

متن کامل https://b2n.ir/857882