ضرورت برگزاری جشنواره فرهنگی هنری معلمان

یکی از مهمترین ویژگی های نظام مقدس جمهوري اسلامي ایران، وجه غالب فرهنگی آن است به گونه‌اي كه انقلاب اسلامي را انقلابی ارزشی و فرهنگی نامیده‌اند. به فرموده ی امام خميني (قدس سره): «آن چيزي كه ملت‌ ها را مي‌سازد فرهنگ صحيح است‌» و به تعبیر مقام معظم رهبری: «مسأله ی اول در نظام جمهوري اسلامي مسأله ی فرهنگ است».

برکسی پوشیده نیست که یکی از ارکان و عناصر اصلی آموزش، معلم می باشد و در بین همه ی عناصر آموزشی، تنها عنصری است که هیچ بدیل و شبیه ی برای آن وجود ندارد. در سند تحول نیز نقش معلم (مربی) به عنوان هدایت کننده و اسوه ای امین و بصیر در فرایند تعلیم و تربیت و موثرترین عنصر در تحقق ماموریتهای نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی توصیف شده است.

لذا کشور عزیز ایران اسلامی ما که فرهنگ و هنر باستانی آن با روح تعالیم اسلامی عجین شده است بهترین عرصه را فراهم نموده است تا معلمان بتوانند در بستری مملو از شور و نشاط و رقابت توام با رفاقت ، توانمندی ها و استعدادهای خود را نیز در معرض قضاوت و ارزیابی دیگران قرار دهند.

لذا اداره کل فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی  به منظور اعتلا و ارتقای جایگاه فرهنگی و هنری معلمان و در راستای وظایف خود و بر اساس برنامه وزارت آموزش و پرورش در سال 1399( برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه ) و سی و دومین ماموریت ابلاغ شده به معاونت پرورشی و فرهنگی در این راستا (بازنگری در برنامه ها و فعاليت های فوق برنامه با تاکيد بر تقویت نقش تربیتی و مشارکت موثر مدیران و معلمان در تدوین و اجرای برنامه ها و فعالیت ها) اقدام به باز تعریف و ارتقاء مجموعه مسابقات فرهنگی و هنری در قالب جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند می نماید تا انشاء الله معلمان در سایه سار فرهنگ غنی اسلامی ایرانی جلوه هایی از فرهنگ و هنر را ماندگار نمایند.

دبيرخانه نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند
➖➖➖➖➖
کانال اطلاع رسانی نخستین جشنواره معلمان هنرمند ایران
@artistteachers