مدیر کل اداره آموزش و پرورش استان فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳ هزار و ۱۲۹ معلم و دانش آموز شهید استان فارس که هنرمندانه در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، گفت: هرکس در حوزه آموزش و تربیت وارد می‌شود یک هنرمند است.

خلیل عسکری گفت: در دومین جشنواره فرهنگی معلمان هنرمند سراسر کشور ۲۳ هزارو ۴۵۰ نفر شرکت کردند که از این تعداد ۶۱۱ حائز رتبه اول تا سوم شدند که ۹۲ نفر در ۷ رشته موفق به کسب مقام اول شدند.

اصغر باقر زاده معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: شناسایی و ارتقای توانمندی‌های همکاران و بهره‌گیری از آنان از مهم‌ترین اولویت‌های کاری وزارتخانه است.

او گفت: مهمترین هدفی را که ما دنبال می‌کنیم در کنار تجلیل، تقدیر و تکریم از معلمان هنرمند کشور، توسعه صلاحیت‌ها و شایستگی‌های هنری معلمان در عرصه‌های مختلف است.

باقر زاده گفت: در سند تحول بنیادین باید دانش آموزانی برخوردار از همه ساحت‌های تربیتی متعادل و متوازن را تربیت کنیم و زمانی ما می‌توانیم این موفقیت را داشته باشیم که معلمان هنرمندی داشته باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: مهمترین هدفی که ما دنبال می‌کنیم در کنار تجلیل، تقدیر و تکریم از معلمان هنرمند کشور بوده که توسعه صلاحیت‌ها و شایستگی‌های هنری معلمان در عرصه‌های مختلف است.

او گفت: ما جشنواره معلمان هنرمند را یک جشنواره نمی‌دانیم بلکه یک کارگاه بزرگ توانمندسازی معلمان در تمام عرصه نظام تعلیم و تربیت می‌دانیم که حضور چهره‌های شاخص هنری در این جشنواره می‌تواند الگو‌های خوبی برای معلمانمان باشد.