مدیرکل آموزش و پرورش فارس بااشاره به برگزاری اختتامیه دومین دوره جشنواره معلمان هنرمند کشور در شیراز گفت:تکریم معلم باید محور فعالیت ها قرار گرفته و نقش و مقام هنر و معلمان هنرمند در جامعه تبیین شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش فارس، محمدخلیل عسکری در نشست اعضای ستاد استانی برگزاری اختتامیه دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور در شیراز ضمن اشاره به سیاست گذاری های برنامه های آموزش و پرورش با تاکید بر جایگاه معلم گفت: تکریم معلم باید محور فعالیت ها قرار گرفته و نقش و مقام معلم در جامعه تبیین شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به طبع لطیف هنرمندان گفت: باید جایگاه هنر و هنرمند را قدر بدانیم و در راستای عملکرد بهتر با دستگاه های دیگر از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی برنامه ریزی های مشترکی انجام شود.

عسکری ضمن اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر توجه به هویت ملی گفت: از فرصت های مختلف برای تبیین فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی استفاده نمایید و در این راستا، محتوای غنی فرهنگ استان فارس نشر داده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: برای استفاده از ظرفیت دانش آموزی در فعالیت ها، برنامه ریزی صورت گیرد.

وی گفت: تمام ظرفیت ها را برای برگزاری باکیفیت برنامه اختتامیه معلمان هنرمند بکار گرفته شود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس نیز در این جلسه گفت: فارس به عنوان دبیرخانه دائمی جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور انتخاب شده است.

علیرضا شادباش افزود: افتتاحیه دومین دوره جشنواره ۱۶ آبان در محل حافظیه شیراز برگزار شد.

وی ضمن اشاره به رشته های جشنواره معلمان هنرمند گفت: این جشنواره در ۴۸ رشته ویژه معلمان شاغل و ۷ رشته ویژه معلمان پیشکسوت برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس ضمن اشاره به تعداد شرکت کنندگان دومین جشنواره معلمان هنرمند گفت: از یکم آذر تا دوم اسفند ماه تعداد ۲۳ هزار و چهارصد وپنجاه نفر در سامانه‌ جشنواره ثبت نام و آثار خود را بارگذاری کردند.

وی افزود: اختتامیه این جشنواره در ۲۹ خرداد ماه سال جاری باحضور معاون پرورشی و فرهنگی وزارت ، مدیر کل فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت، روسای اداره فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی سراسر کشور وتعدادی از منتخبین سراسر کشور و جمعی از هنرمندان و معلمان استان برگزار می گردد.