دکتر فرهاد اسماعیلی  در آیین افتتاحیه دومین جشنواره معلمان هنرمندکشور در شیراز، حسن اعتماد وزارت آموزش و پرورش در سپردن میزبانی جشنواره معلمان هنرمند و واگذاری دبیرخانه دائمی این جشنواره به فارس را افتخاری برای این استان برشمرد و افزود: معلمی خود یک هنر است و در واقع این هنر معلم است که با استفاده از هنر و مهارت خود انسان را تربیت می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: شرایط کرونا اجازه نداد که از برگزیدگان دوره نخست این جشنواره به به درستی استفاده کنیم و امسال با بازگشایی حضوری مدارس و نیاز روحی بیشتر دانش‌آموزان به هنر، برنامه‌ریزی برای بهره‌مندی از ظرفیت معلمان خواهد شد.

اسماعیلی گفت: دو نوع نگاه به معلمان هنرمند مطرح است که یکی استفاده از هنر معلمی در تدریس و در رشته‌های تخصصی خود است و دیگری استفاده از ابزار هنر برای رشد و تربیت دانش آموزان است.

وی افزود: محورهای  این جشنواره را آفرینش های ادبی، نقد ادبی و هنری، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه هنرهای تجسمی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: دومین جشنواره معلمان هنرمند با 52 رشته (ادبی 7 رشته، نقد 3 رشته، رسانه و فضای مجازی 4 رشته، هنرهای آوایی 4 رشته، هنرهای نمایشی 8 رشته و هنرهای تجسمی 22 رشته) برگزار می‌شود.