به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، علی رمضانی ظهر امروز در نشستی خبری، از برگزاری دومین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور به میزبانی شیراز خبر داد و  اظهار داشت: چرخه فرهنگ و هنر در کشور معیوب است و یکی از ضعف‌هایی که در این زمینه وجود دارد این است که نخبگان فرهنگی و دانش‌آموزان سرآمد در زمینه‌های هنری در کنکور سراسری نمی‌توانند جذب دانشگاه‌های هنر شوند. 

وی با تاکید براینکه نیاز است مسئولان وزارت علوم برای شناسایی و جذب نخبگان فرهنگی و دانش‌آموزی تدابیری ویژه‌ای اتخاذ کند، گفت: برای رفع چرخه معیوب فرهنگ و هنر کتاب «راهکار نامه» منتشر و در آن سعی شده نخبگان هنری شناسایی و برای جذب آموزگار از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان بستری فراهم شود تا آموزگاران متخصص در امر فرهنگی، هنری و علوم قرآنی به سیستم جذب شوند. 

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بیش از 7 میلیون و 200 هزار نفر رشته در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کردند، تاکید کرد: در جامعه نشاط و شادابی کم است، این فعالیت‌ها می‌تواند مهارت ایجاد و نقصان موجود را برطرف کند.

رمضانی با بیان اینکه در سال گذشته نخستین جشنواره معلمان هنرمند برگزار شد و با استقبال بسیاری از سوی جامعه فرهنگی مواجه شد، اضافه کرد: معلم شاداب می‌تواند دانش‌آموز با نشاط تربیت کند.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 182 کانون فرهنگی تربیتی در کشور وجود دارد که این جشنواره‌ها سبب می‌شود تا معلمان هنرمند به عنوان مربی در این کانون‌ها فعالیت کنند، افزود: دبیرخانه جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور در استان فارس مستقر شده و کار کاملا به فارس واگذار شده است.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سه سال وزارت آموزش و پرورش به عنوان وزارت برتر در حوزه ایثار و شهادت شده است، اضافه کرد: نخستین دوره جشنواره معلمان مولف را برگزار کردیم و بیش از 6 هزار اثر به دبیر خانه ارسال شد همچنین در جشنواره امسال بازنشستگان هم وارد شدند و در دومین جشنواره علاوه بر معلمین شاغل و بازنشستگان هم حضور دارند.