به گزارش پیام خبر، علی رمضانی امروز در نشست خبری دومین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور که در تالار «ملاصدرا» باشگاه «فرهنگیان» برگزار شد، گفت: چرخه فرهنگ و هنر در کشور معیوب است و یکی از ضعف های جدی که با مشورت با همه استان ها داشتم به این نتیجه رسیدم.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانش آموز، اصحاب فرهنگ و هنر، خانواده، معلمان و اصحاب رسانه جزیی از این چرخه هستند، اضافه کرد: کتاب «راهکار نامه» برای رفع این مشکل در نظر گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از هفت میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رشته در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کردند، تاکید کرد: در جامعه نشاط و شادابی کم است و این فعالیت ها می تواند مهارت ایجاد کند و این مهارت ها می تواند نقصان را برطرف کند.

رمضانی با یادآوری این مطلب که در سال گذشته اولین جشنواره معلمان هنرمند را برگزار شد و ابتدا هیچ اطلاعاتی در مورد معلمین هنرمند وجود نداشت و این مسابقات بسیار با استقبال مواجه شد، اضافه کرد: معلم و شاداب می تواند دانش آموز با نشاط تربیت کند.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۸۲ کانون فرهنگی تربیتی در کشور وجود دارد که این جشنواره ها باعث می شود تا معلمان هنرمند به عنوان مربی در این کانون ها فعالیت کنند، افزود: دبیرخانه جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند کشور در استان فارس مستقر شده و کار کاملا به فارس واگذار شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه سه سال است وزارت آموزش و پرورش به عنوان وزارت برتر در حوزه ایثار و شهادت شده است، اضافه کرد: اولین دوره جشنواره معلمان مولف را برگزار کردیم و بیش از ۶ هزار اثر به دست ما رسید.

وی تاکید کرد: در جشنواره امسال بازنشستگان هم وارد شدند و در دومین جشنواره علاوه بر معلمین شاغل و بازنشستگان هم حضور دارند.

رمضانی با اشاره به اینکه امسال جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان چهلمین سال آن را با ۸۰ رشته برگزار خواهیم کرد، اضافه کرد: درخواست جدی داریم که وزارت علوم و سازمان سنجش که دانش آموز و معلمین که دارای رتبه های برتر هستند دارای اولویت در کنکور باشند و بدون کنکور در رشته هایی که برتر شده اند، وارد دانشگاه شوند و وقتی دانش آموز رشته مورد علاقه خودش را برود رقابت های بیشتری شکل می گیرد.

مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال اولین سالی بود که توانستیم مربیان پرورشی را جذب کنیم، افزود: بخش های فرهنگی هنری و مذهبی هم در سرفصل های تربیتی این مربیان در نظر گرفته شده است.

برای دریافت اخبار جدید در کانال پایگاه خبری «پیام خبر» عضو شوید
شبکه های مجازی ما در اینستاگرام، تلگرام، بله، توییتر، فیس بوک و لینکداین با آی دی پیام خبر قابل دسترس است @payamekhabar
تلگرام: https://t.me/payamekhabar
اینستاگرام: https://www.instagram.com/payamekhabar/
بله: https://ble.ir/payamekhabar
توییتر: https://twitter.com/payamekhabar
آی گپ: https://igap.net/payamekhabar
در واتس آپ به ما بپیوندید
گروه چهارم
https://b2n.ir/w4pykh