به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، علیرضا کاظمی در آیین اختتامیه نخستین جشنواره معلمان هنرمند در شیراز، ضمن تشکر از همه دست اندرکاران برای برگزاری موفق این جشنواره گفت: برگزاری چنین برنامه هایی در این شرایط سخت کرونایی واقعا همت خاص همکاران و فعالیت مضاعفی را می طلبد که جای بسی قدردانی دارد.

کاظمی افزود: همکاران ما در فارس برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره آسیب شناسی می کنند و بر غنای این جشنواره با دعوت از اساتید برجسته هنری می افزایند.

وی گفت: قرار است دبیرخانه دائمی این جشنواره را در استان فارس پایه ریزی کنیم و کجا بهتر، شایسته تر و بایسته تر از استان فارس و شهر شیراز که مهد علم، هنر، فرهنگ و تمدن است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: تمام جاذبه های کشور در طول و عرض شهر شیراز نهفته است و هیچ سرزمینی پرافتخارتر از استان فارس پیدا نمی کنیم و میزبانی این جشنواره در فارس می تواند بر شکوه و عظمت این جشنواره بیافزاید.

کاظمی خاطرنشان کرد: زمانی ما می توانیم پیام های تربیتی خوب خودمان را به متربیان و نسل جدید  منتقل کنیم که برخوردار از صلاحیت ها و توانمندی های هنری باشیم.

وی با بیان اینکه ماندگاری یک پیام در قالب یک کار هنری هرگز قابل مقایسه با هیچ نوع ابزار دیگری نیست، گفت: معلمان هنرمند ما زمانی می توانند کارشان را به زیبایی انجام دهند که برخوردار از توانمندی های هنری باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سند تحول بنیادین بر اینکه ما باید دانش آموزانی برخوردار از همه ساحت های تربیتی متعادل و متوازن تربیت کنیم تاکید شده است گفت: زمانی ما می توانیم این موفقیت را داشته باشیم که معلمان هنرمندی داشته باشیم.

کاظمی افزود: در این راستا مهمترین هدفی را که ما دنبال می کنیم در کنار تجلیل، تقدیر و تکریم از معلمان هنرمند کشور، توسعه صلاحیت و شایستگی هنری معلمان در عرصه های مختلف است.

وی گفت: ما جشنواره معلمان هنرمند را صرفا یک جشنواره نمی دانیم بلکه یک کارگاه بزرگ توانمندسازی معلمان  ‌در تمام عرصه نظام تعلیم و تربیت می دانیم و حضور چهره های شاخص هنری در این جشنواره می تواند الگوهای خوبی برای معلمان باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: رفتارهای ارزشمند چهره های هنرمند کشور می تواند درس آموز باشد و قطعا این خود می تواند بزرگترین دست آورد جشنواره باشد.

کاظمی ادامه داد: امسال احتمالا به دلیل شرایط و برگزاری در فضای مجازی نتوانستیم از این قابلیت که مهمترین قابلیت این جشنواره است استفاده کنیم.

وی گفت: امیدوارم با برنامه ریزی دوستان در سال آینده و با برگزاری کارگاه های ارزشمند تکنیک های خاص یک هنر را بتوانیم به معلمان خود عرضه کنیم تا در کنار تقدیر، توانمندی ها و شایستگی های این عزیزان را افزایش دهیم.