مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس گفت: 22 هزار و 85 اثر به نخستین جشنواره فرهنگی و هنری معلمان هنرمند ایران در فارس ارسال شد که از این تعداد 600 اثر حائز رتبه های برتر شدند

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین اختتامیه نخستین جشنوره معلمان هنرمند کشور در شیراز گفت: از مجموع اثار دریافت شده این جشنواره،  3 هزار و  755  اثر ادبی، 264  اثر نقد ادبی و هنری، 2 هزار و 856 اثر رسانه و فضای مجازی،550 اثر هنرهای آوایی، هزار و 416 اثر هنرهای نمایشی، 13 هزار و 514 اثر هنرهای تجسمی می باشد.

وی در تشریح اهداف برگزاری این جشنواره گفت: جریان سازی و بستر سازی برای تولید و توسعه محتوای منطبق بر فرهنگ اسلامی، انقلابی، ملی و بومی، تقویت مبانی فکری، فرهنگی و هنری معلمان، ایجاد زمینه تحرّک، پویایی، شادابی و نشاط بیشتر معلّمان از طریق رقابت‌های سازنده و تعالی‌بخش، ایجاد فضای همدلی، هم‌افزایی، تعامل فرهنگی و اجتماعی و تبادل دانش و مهارت بین معلمان و شناسایی معلمان علاقه‌مند به فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ایجاد بسترهای لازم برای ارتقای دانش، بینش و مهارت‌های آنان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

اسماعیلی افزود: ارج‌گذاری و معرفی توانمندی‌ها و مهارت‌های علمی، ادبی و هنری معلمان، توسعه و تعمیق فعالیت‌های جمعی و گروهی و جذب حداکثری معلمان در فعالیت‌های فرهنگی و هنری، فراگیر سازی و مردمی نمودن فعالیت های فرهنگی و هنری معلمان، استفاده از ظرفیت معلمان هنرمند در راستای اهداف برنامه درس ملی و فعالیت های تربیتی، تکریم و نکوداشت معلمان هنرمند به عنوان سرمایه های معنوی و  ارزشمند نظام تعلیم و تربیت از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس در تشریح شاخه های برگزاری این جشنواره گفت: آفرینش های ادبی، نقد ادبی و هنری، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه و هنرهای تجسمی  از شاخه های برگزاری این جشنواره است. 

اسماعیلی گفت: شرکت کنندگان این جشنواره شامل معلمان کلیه دوره‌های تحصیلی شاغل در آموزش و پرورش اعم از رسمی ،پیمانی ، قراردادی و حق التدریس و همچنین تمامی کارکنان و کارشناسان اداری ، مدیران ، معاونین ، مربیان ، مشاوران تربیتی تحصیلی و شغلی نیز هستند.

وی افزود: همچنین معلمان مدارس غیر دولتی که در سال جاری در مدارس غیر دولتی شاغلند نیز جز شرکت کنندگان این جشنواره هستند.

مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس در تشریح تعداد شرکت کنندگان به تفکیک اشتغال گفت: از 22 هزار و 85 شرکت کننده، 15 هزار و 169 نفر رسمی، 2 هزار و 219 نفر پیمانی، هزار و 217 نفر حق التدریسی، 438 نفر قراردادی،3 هزار 42 نفر نیروی آزاد می باشند.

مدیر کل آموزش‌ و پرورش فارس در تشریح تعداد شرکت کنندگان به تفکیک مدرک تحصیلی افزود: از این تعداد شرکت کننده،  198 نفر دیپلم، 819 نفر فوق دیپلم، 12 هزار و 465 نفر لیسانس، 8 هزار و 213 نفر فوق لیسانس، 390 نفر دکترا می باشند.

خاطر نشان میشود: مراسم اختتامیه نخستین جشنواره معلمان هنرمند کشور در سعدیه شیراز برگزار شد